кути різців

Ріжучий інструмент. Типи різців і кути заточування

Для обробки різанням зовнішніх циліндричних поверхонь використовуються наступні типи різальних інструментів (різців):

Прохідні різці


Відігнуті різці служать для зняття фаски, оброблення і підрізування виступаючих частин деталей при поздовжньої або поперечної подачі. Дозволяють обробляти торцеві поверхні деталей. Служать як для чорнової (обдирного), так і для чистової обробки.

Радіус закруглення різця впливає на чистоту оброблюваної поверхні. Чорнові прохідні різці мають менший радіус заокруглення, ніж чистові. Для чорнових проходів застосовують різці з радіусом закруглення вершини R =0,5 - 1 мм, а для напівчистових R = 1,5 - 2 мм, так як чим більше радіус при вершині, тим чистіше оброблена поверхня (менше висота залишкових шорсткостей). Для чистового точіння доцільно застосовувати чистові різці з радіусом закруглення R = 3 - 5 мм.

Прямі прохідні різці мають ті ж властивості, що і відігнуті, але ними не можна підрізати торцеві поверхні деталей.
Упорний різець

Підрізний різець (упорний) має ріжучу кромку перпендикулярно спрямовану до осі деталі. Служить для чистової обробки і підрізування деталей з уступами.
Відрізний різець

Відрізний різець призначений для відрізання заготовок заданої довжини або для прорізання канавок заданої ширини і глибини.
Прохідні різці мають головний кут в плані Ф = 30 - 60 градусів; кути в плані з меншими значеннями характерні для обробки жорстких заготовок, коли відношення довжини до діаметра l/d < 5 . Допоміжний кут в плані Ф1 зазвичай приймається 10 - 45 градусів.
Прохідні упорні різці мають головний кут в плані Ф = 90 градусів. Упорні різці застосовують для обточування нежорстких валів, коли відношення довжини до діаметра l/d > 12 , так як вони викликають менший прогин заготовки. Однак у різців з кутом Ф = 90 градусів в роботі бере участь менша довжина ріжучої кромки, ніж у різців з кутом Ф = 30 - 60 градусів, тому стійкість наполегливих різців менше, ніж прохідних.
Задній кут "а" вибирається в межах 2 - 15 градусів. Чим більше цей кут, тим більш ймовірна паразитна вібрація. Кут загострення Y впливає на міцність різця, яка підвищується із збільшенням кута.






Комментариев нет:

Отправить комментарий